STAČILO pro Jihomoravský kraj

Včera jsme podepsali koaliční smlouvu pro volby do krajského zastupitelstva v Jihočeském kraji.

Za ČSNS bude na 2. místě kandidovat JUDr. Jana Turoňová.

Nesmíme si nechat krást dějiny

Rozhovor s Vladimírem Pelcem, členem předsednictva České strany národně sociální, přinesl webový portál Iportal.cz. Odpovídá v něm na otázky Petra Kojzara týkající se termínu oslav Dne vítězství nad nacistickým Německem, překrucování historických faktů o osvobození Československa Rudou armádou, hodnocení bojové likvidace Reinharda Heydricha parašutisty Jozefem Gabčíkem a Janem Kubišem, návrhy na udělení medaile „za zásluhy“ nejvyššímu politickému představiteli sudetských Němců Berndu Posseltovi a státních vyznamenání bratrům Mašínům, příčinami bojů na Ukrajině a bezpečnostní situací ČR v souvislosti se členstvím v NATO.

Odkaz na článek

Pietní akt v Lidicích

Dnes se členka předsednictva ČSNS, Ilona Müllerová, společně se zástupci, vlády, horní a dolní komory Parlamentu, příslušníků ambasád v ČR, GŠ a MO AČR, politických stran, spolků a sdružení, zúčastnila pietního aktu v Lidicích, kde za ČSNS položila květinový dar.

Úvodem pietního aktu byla mše, celebrována kardinálem Dominikem Dukou, který poté přednesl i krátký projev.

Všechny zúčastněné poté  pozdravil ředitel Památníku Lidice, plk.v.v.Dr.Eduard Stehlík, a poděkoval za účast.

Rozhovor s Michalem Klusáčkem v pořadu Aby bylo jasno

Bude úspěšná koalice STAČILO! pokračovat nebo se splní přání Marka Bendy z ODS aby opět mimoparlamentní strany u voleb do Poslanecké sněmovny propadly a uvolnily cestu druhé Fialově vládě?

Jak ovlivní rusko-ukrajinský konflikt smlouva o ukrajinsko-české obranné spolupráci? Nakolik může korespondenční volba ovlivnit svobodu a tajnost voleb? A poslal by náš host své děti na letní „brigádu“ do české Armády?

Děkujeme za podporu ve volbách

Naše koalice získala v Eurovolbách téměř 10 % hlasů. Děkujeme za podporu!

140 let od narození Edvarda Beneše

Včera jsme si připomněli 140 let od narození Dr. Edvarda Beneše, prezidenta Budovatele, člena ČSNS. Jeho odkaz je stále aktuální, připomeňme si jeho slova z 14. 12. 1945, kdy řekl o svých dekretech:

Přijde brzo chvíle, kdy tito viníci se budou před sebou samými a před světem očišťovat s toho, co v těchto letech napáchali. A budou tomu sami věřit, až tyto své nové lži budou přednášet. Říkal jsem při jiných příležitostech, že máme všecko zaznamenat a povědět to, co jsme zažili ve svých vězeních a koncentračních táborech. Ne snad jen proto, abyste nám všem řekli o svém trápení, ale proto, abyste se znovu mohli bránit, až oni začnou s tou svou “očišťovací” kampaní. Že začnou – o tom buďte přesvědčeni. A konečně přijdou opět, aby od očištění přešli k útoku. Bude to nová reakce, která opět spojí útok na pokrok sociální, s útokem na naší svobodu národní a lidskou.

Na fotografii Ivan Fabián a Marek Adam, odkaz

KONTAKTUJTE NÁS

E-mail: info@csns.cz

Kontakt
Nahoru