Utrácení na Kladně

ČSNS Kladno: Letošní Vánoce na Kladně opět proběhnou v duchu politické kampaně vedení města v čele s kontroverzním Mgr. Milanem Volfem, již dříve stíhaným za úniky z městského rozpočtu ve výši téměř 40 000 000 Kč, a to v podobě nákladného kluziště a Vánočních trhů.

Montáž kluziště za 93 412 Kč a demontáž v hodnotě 55 466 Kč, celkem tedy za 148 878 Kč, provede již tradičně Kladenská firma Tesárek, jejíž činnost pokrývá vyznámnou část veřejných zakázek Statutárního města Kladna v oboru stavebnictví, oprav a dalších služeb s tím spojených. Zadavatelem zakázky jsou Sportovní areály města Kladna, s.r.o. Smlouvu na provedení prací pak přímo schválil a podepsal Marcel Kučera, ředitel společnosti SAMK s.r.o., mimo jiné kandidát za Volbu pro Kladno Milana Volfa. Kučera, jakožto bývalý hokejový brankař, byl na pozici vybrán radou města Kladna, jelikož Sportovní areály města Kladna podléhají vedení Statutárního města Kladna.

V ceně navíc ještě není ani zahrnuto samotné kluziště a nákup základních prvků, které Sportovní areály města Kladna podle kupní smlouvy odkoupily 1.9.2016 od společnosti MGA Greif, s. r. o., za 1 172 490 Kč, nebo např. Podkladová plocha pro mobilní kluziště v hodnotě 805 739 Kč dodávaná společností Klika&Dvořák, s.r.o., která také často figuruje v zakázkách Statutárního města Kladna.

Poměrně jednoduše vypadající kluziště přístupné pouze za vhodných klimatických podmínek a ve vymezeném termínu Vánočních svátků a několik dní po Novém roce, vyjde občany Kladna na celkem 2 127 107 Kč bez spotřeby energie, ostrahy městskou policií, pořadatelských služeb nebo třeba údržby. Nejedná se tak o žádnou zanedbatelnou částku, nemluvě o tom, že Kladno investuje nemalé peníze i do dalších zakázek a projektů, ze kterých občané často nebudou mít žádný užitek. Místo investic do insfrastruktury jako opravy cest, osvětlení přechodů nebo investice do revitalizace veřejných prostranství se tak potřebné peníze občanů Kladna investují do krátkodobé zábavy, která navíc nápadně připomíná volební kampaň vládnoucí Kladenské strany Volba pro Kladno.

Bc. Filip Souček, ČSNS Kladno

Licence ilustračního fota

KONTAKTUJTE NÁS

E-mail: info@csns.cz

Kontakt
Nahoru