Demonstrace za mír

Na dnešní demonstraci za mír, která se uskutečnila na Hradčanském náměstí, přednesl předseda ČSNS následující projev.

Dnes zde demonstrujeme za mír. Mír je hodnotou, která je základem našeho společného soužití a něčím, o čem jsme ještě před několika lety vůbec nepřemýšleli, protože jsme s mírem zkrátka počítali. Dnes je to však jiné.

Svět nyní prochází největší proměnou od pádu železné opony. Než jsme se dostali až sem, zažil svět několik nespravedlivých a vyprovokovaných konfliktů. Pojďme si některé z nich připomenout.

Jedním z takových příkladů je válka v Iráku v roce 2003. Spojené státy americké zahájily invazi na základě lživého tvrzení, že Irák vlastní zbraně hromadného ničení a že režim Saddáma Husajna představuje hrozbu pro světovou bezpečnost. Po invazi se samozřejmě ukázalo, že tyto zbraně opravdu neexistovaly. Důsledky této války byly katastrofální – vedly k destabilizaci celého regionu, smrti stovek tisíc lidí a vzniku extrémistických skupin, jako je např. Islámský stát. Tento konflikt je jasným příkladem, jak mohou nepravdivá obvinění a manipulace sloužit jako záminka k vojenským akcím s tragickými následky.

Podobně invaze do Libye v roce 2011, která byla ospravedlňována jako humanitární intervence na ochranu civilistů před diktátorem Muammarem Kaddáfím, vedla k dlouhodobému chaosu a občanské válce. Země se rozpadla na frakce, které bojovaly o moc, a situace se stala živnou půdou pro teroristické skupiny.

Sýrie je dalším příkladem, kde se západní mocnosti zapojily do konfliktu s cílem svrhnout prezidenta Bašára al-Asada. Tato intervence, podporovaná různými zájmovými skupinami, přispěla k jedné z nejhorších humanitárních krizí v moderní historii, s miliony mrtvých a vysídlených lidí.

Stejně jako v případě Iráku, Libye a Sýrie, i v konfliktu na Ukrajině vidíme, jak jsou historické události překrucovány a zneužívány.

Spojené státy a jeho vazalské země z EU, především Německo, se už od začátku tisíciletí vměšovaly do vnitřních záležitostí Ukrajiny. V roce 2014 nezákonně a protiústavně svrhli tehdejšího prezidenta Viktora Janukovyče. Victoria Nulandová, tehdejší náměstkyně ministra zahraničí USA, přiznala, že USA investovaly do této „změny“ 5 miliard dolarů. Toto vměšování přispělo k napětí a nestabilitě a je přímou příčinou současné války.

Důsledkem všech zmíněných válek je to, že je Evropa zaplavená migranty z jiných kultur a jiných tradic, které vyvolává napětí, které dříve nebo později přeroste v občanskou válku.

Co ale je společným jmenovatelem všech těchto konfliktů včetně katastrofální situace v Evropě?

Dolar. Dolar je platidlo, které vydává soukromá společnost FED, a která je krytá pouze strachem menších a malých států z toho, že pokud ho nebudou používat, stane se jim to, co se stalo Iráku, Libyi, Sýrii a co se děje na Ukrajině. Bylo totiž zakázáno vést mezinárodní zahraniční obchod jinou měnou než dolarem. Kdo toto pravidlo poruší, je potrestán. Válka na Ukrajině není válkou kvůli Ukrajině, ale válkou kvůli změně světového řádu.

Celý svět nyní prochází přeměnou z monopolárního na multipolární uspořádání. Tento proces, často nazývaný dedolarizace, zahrnuje snahu mnoha zemí snížit svou závislost na americkém dolaru a hledat nové způsoby, jak posílit svou ekonomickou a politickou suverenitu. Tento posun však přivede a už přivádí do velikých problémů USA, které svou moc opírají o světu vnucený dolar, hrubou diplomacii a sílu své armády. Až zkrachuje dolar, a on zkrachuje, zbude pouze síla armády USA, kterou určitě někteří budou chtít použít.

Jako český stát jsme bohužel vazalsky spojení s USA, s odcházející silou. Zatím žijeme v míru, ale žijeme v něm jako nevolníci, kteří dělají USA stafáž ve vojenském paktu NATO.

Chtít pouze mír totiž nestačí!

Mír totiž není pouze absence války. Mír bez svobody a spravedlnosti je totiž stav, ve kterém žijí např. i otroci. Mír založený na potlačování svobody a pravdy nemůže být skutečným mírem. Chceme mír současně se svobodou!

V předvečer obří celosvětové politické změny je toto možné docílit opatrnou zahraniční politikou, která povede k neutralitě a sebevědomému prosazováním našich zájmů a naší kultury na našem území. Země, ve které žijeme, není ani německé léno, ani evropský region ani americké vazalské území. Je to stát, který je jen náš, protože jsme ho zdědili po předcích, kteří tuto zemi osídlili v dobách, kdy na zeměkouli nežilo víc než 200 milionů obyvatel.

Proto apeluji na naši společnou lidskost a moudrost. Nesmíme dovolit, aby nás manipulace a propaganda současné vlády zavedli do války notabene se slovanským národem. Usilujme o mír, usilujme o naši suverenitu a vydejme se cestou k neutralitě.

Video

Odkaz na článek na iportalu

KONTAKTUJTE NÁS

E-mail: info@csns.cz

Kontakt
Nahoru