Úvod

Česká strana národně sociální v moderní historii ve vedení města Kolína výrazněji zastoupena nebyla. Na radnici se po roce 1990 střídali představitelé velkých politických stran a nezávislých. "Profesionálním" politikům vystavili voliči nadlouho stopku v roce 2010 po aférách pravicové garnitury, kterou charakterizuje především kauza místostarosty Romana Pekárka, odsouzeného v roce 2012 k odnětí svobody na 5 let. Od té doby vládne komunální politice v Kolíně hnutí Změna pro Kolín se starostou Vítem Rakušanem. Kdokoli, kdo usedne v kolínském zastupitelstvu - ať už to budou představitelé ČSNS nebo ne - bude nucen řešit zásadní problém, jímž je závratný dluh, jenž činí z Kolína v přepočtu na obyvatele nejzadluženější město v zemi. V oblasti investic jsou tak možnosti města velmi omezené.

Ondřej Dvořák

Co chceme

Úroveň zaměstnanosti v Kolíně nelze považovat za uspokojivou. Relativně dobré pracovní uplatnění zde mají díky průmyslové zóně především lidé s nižším vzděláním. Pro obyvatele s vyšším vzděláním je řešením zejména dojíždění za prací do Prahy. Hlavním problémem je ale poměrně vysoký počet obyvatel na sociálních dávkách. ČSNS bude proto chtít navázat na to dobré z politiky zaměstnanosti současné radnice a změnit to, co je podle nás v současné době děláno špatně.

Za dobrý způsob využití volného času nejen mládeže, ale také k posílení dobrého jména města, považujeme sport a činnost sportovních klubů. Významných úspěchů dosahují zejména kolínští basketbalisté, fotbalisté a hokejisté. ČSNS chce proto pokračovat v podpoře sportu a sportovních aktivit na území města.

Prosazujeme větší využití amfiteátru na Kmochově ostrově ke kulturním akcím, než je tomu v současnosti. Tato stavba je v rámci regionu poměrně výjimečná a zasluhuje si plné využití.

Chceme vytvořit silnou kandidátku, proto apelujeme na politicky aktivní obyvatele, aby se k nám přidali. Zajímá nás Váš názor, proto neváhejte a kontaktujte nás e-mailem. Obratem Vám odpovíme.

KONTAKTUJTE NÁS

Nahoru