ČSNS v České Lípě

ČSNS od poslední revoluce kandidovala v České Lípě celkem 4 krát. V roce 1990 pod starým názvem ČSS jsme získali 1 %. V roce 1994, pod názvem LSNS, jsme získali opět pouze 1 %, což nám nevyneslo žádný mandát v zastupitelstvu. V následujících volbách v roce 1998 jsme získali 4 % a jedno křeslo zastupitele, jímž byl PhDr. Miroslav Hudec. V roce 2002 získala kanidátka ČSNS pod vedením Miroslava Hudce 5 %. Po přepočtu na mandáty to však na zastupitelské křeslo nestačilo a ČSNS od té doby v České Lípě nekandidovala. 

Miroslav Hudec přešel ke Straně zelených a zatím ve všech následujících volbách za tuto stranu křeslo zastupitele získal. Do roku 2002 za nás kandidovaly některé další silné osobnosti: Jiřina Mimrová, Mgr. Magda Jogheeová, Jitka Čížková, MUDr. Libuše Procházková, Mgr. Eva Hellerová, Ivana Honsnejmanová, Zdeněk Pokorný, Mgr. Václav Špetlík, Mgr. Pavlína Lomičová nebo RNDr. Jaroslava Formanová. Většina z nich přešla ke Straně zelených stejně jako Miroslav Hudec a Paed.Dr. Milan Kubát, který v roce 2002 získal na naší kandidátce 3. největší počet hlasů, a který se v roce 2006 na kandidátce Strany zelených dostal na jedno volební období do zastupitelstva České Lípy.

rok 1990 1994 1998 2002 2006 2010 2014
volební
výsledek
1 % 1 % 4 % 5 % - - -
počet získaných
mandátů
0 0 1 0 - - -

V nadcházejících komunálních volbách v roce 2018 se budeme opět ucházet o přízeň voličů. ČSNS se za poslední dobu velmi omladila a z nejstarší české politické strany (založena 1897) se stala dynamickou a novátorskou silou.

Rozpočet České Lípy

O tom, jak hospodaří Česká Lípa se můžete dočíst zde.

Ing. Lukáš Voborský

Česká Lípa je mé rodné město, kde žiji a pracuji - na Slovance provozuji obchod s obuví. Jako živnostníka mě především trápí podnikatelské prostředí, které menším obchodům vysloveně nepřeje, a netýká se to jenom zavádění elektronické evidence tržeb. Pokud dopustíme, aby tisíce drobných nařízení, zákazů a příkazů zadusily v lidech iniciativu podnikat a něco vytvářet, budeme jako národ chudnout. 

Kromě udržení životaschopného podnikatelského prostředí se zajímám o to, jak město investuje své peníze. Všichni víme, že průtah v České Lípě fungoval bezchybně. Pak se ovšem kvůli "zklidnění"dopravy postavil kruhák na Ladech. To zpomalilo dopravu natolik, že se v následujícím volebním období začal budovat obchvat, který se ale nedodělal. Jeho torzo nyní slouží jako přivaděč do průmyslové zóny a čeká se na peníze na jeho dostavbu. Mezitím ovšem někoho napadlo vybudovat kruhák, který na této komunikaci nyní stojí a po dostavbě zmíněného obchvatu bude dopravu brzdit stejně jako kruhák na Ladech.

Česká Lípa potřebuje vizi a potřebuje také dlouhodobý plán. Veřejné peníze se musí používat účelně.

Co chceme

Chceme obnovit v České Lípě činnost ČSNS tak, abychom se s Vámi úspěšně zúčastnili komunálních voleb v roce 2018. Členství ve straně, není podmínkou pro naši spolupráci s Vámi. Chceme sestavit kandidátku z aktivních lidí, kteří budou mít podobný pohled na věci, které nás trápí, a které je potřeba rozvíjet. A nejedná se jen o konkrétní investiční záměry města, ale také o přístup ke komunální práci obecně.

Naše zásady

  • podpora rodin s dětmi
  • podpora sportu a fyzické kondice obyvatel
  • podpora živnostenského podnikání
  • podpora vzdělávání
  • vlastenectví
  • hospodaření s vyrovnaným rozpočtem
  • udržitelný rozvoj obce a společnosti

Do voleb zbývají 2 roky. Tento čas využijeme k tomu, abychom navázali kontakt s Vámi, lidmi, kteří se aktivně zajímají o dění kolem nás a sdílejí s námi pohled na svět. Proto neváhejte a kontaktujte nás. Jsme tu pro Vás.

Podporují nás

Miroslava Suchardová

Miroslava Suchardová

29 let

Bc. Eliška Marková

Bc. Eliška Marková

28 let,  ČSNS

Martina Hřebíková

Martina Hřebíková

36 let

Jiří Jirouš

Jiří Jirouš

30 let

Klára Velková

Klára Velková

36 let

KONTAKTUJTE NÁS

Nahoru